Alamak Barbórka Małopolska 2017

Pierwsza edycja Barbórki Małopolskiej już za nami - w sobotę, 25 listopada, w Krakowie odbył się Rajd Alamak Barbórka Małopolska. Jego trasę stanowiły dwa różne odcinki specjalne - łącznie zawodnicy mieli do przejechania 5 odcinków, a ostatni z nich odbywał się już po zmroku, dostarczając tym samym dodatkowych emocji dla zawodników oraz atrakcji dla kibiców. Zwycięzcą tej imprezy, i automatycznie zwycięzcą klasy 4-tej została załoga Filip Wajman / Paulina Bozik, startująca samochodem Renault Clio RS. W klasie 5-tej najlepsi byli Paweł Plata i Damian Gwoźdź jadący Subaru Imprezą. Z kolei klasa 3-cia padła łupem załogi Marcin Głuszczyk / Kamila Żądło w Citroenie C2. Najwyższe podium w klasie 2-ej zapewnili sobie Marcin Idzi oraz Dawid Kania jadący Fiatem Seicento. Klasę 1-szą wygrała załoga Przemysław Wołek / Błażej Drabik jadąca jedynym w stawce Daewoo Tico. Niewątpliwą atrakcją Rajdu był pokazowy przejazd reprezentanta Rajdowych Mistrzostw Świata w klasie WRC-2 - Jurija Protasova, dla którego Rajd Alamak Barbórka Małopolska był treningiem przed startem w Barbórce Warszawskiej.

Dziękujemy Wszystkim Zawodnikom za tak liczne stawienie się na starcie Rajdu Alamak Barbórka Małopolska 2017 – i jednocześnie przepraszamy tych Wszystkich, którym musieliśmy odmówić miejsca na liście zgłoszeń – zapowiadało by się na imprezę dwudniową, a o zgodę na taką nie występowaliśmy... Dziękujemy za fantastyczną atmosferę, jaką dzięki Wam miała ta impreza :) Dla nas jest to naprawdę niesamowite, jakie zainteresowanie i entuzjazm z Waszej strony wzbudził pomysł ponownego ściągnięcia „rajdówek” do centrum Krakowa. A do tego pojawienie się już na pierwszej edycji tej imprezy kierowcy z serii WRC – to wszystko działa naprawdę bardzo motywująco :)

Gratulujemy raz jeszcze Zwycięzcom – jakby nie patrzeć, zostaliście pierwszymi zwycięzcami tej imprezy :)

Bardzo, bardzo dziękujemy Zarządowi Infrastruktury Sportowej w Krakowie - który to reprezentował Miasto Kraków - za przychylność i ogromną pomoc w organizacji i przeprowadzeniu tej imprezy - dziękujemy Dyrekcji – Panu Krzysztofowi Kowal, Pani Małgorzacie Nowak-Obrzut, Panu Krzysztofowi Dębowskiemu - za wyrażenie zgody na przeprowadzenie tej imprezy w tym miejscu, dziękujemy Pani Agnieszce Biernat, Panu Arkadiuszowi Nowakowi, Panu Zbigniewowi Przygodzie - za maksymalne zaangażowanie się w kwestie organizacyjno-logistyczne RABM, i za maksymalne wspieranie naszego pomysłu, aby ta impreza się odbyła.

Słowa podziękowania kierujemy również do Towarzystwa Sportowego „Wisła Kraków” – za zgodę na wykorzystanie w tej imprezie fragmentów dróg wewnętrznych będących we władaniu tego Klubu.

Dziękujemy również za pomoc i wsparcie Sponsorom i Partnerom RABM: Sponsorowi Tytularnemu Alamak Rent-a-Car - wypożyczalni oferującej auta zastępcze rozliczane z OC sprawców zdarzeń (Kraków) -  KIA Wadowscy, GoKarting Center, Kancelarii Prawnej KURIER, RajdoweAkcesoria.pl, Inspektoratowi Ruchu Drogowego Technikum Komunikacyjnego, Nowakowski & Szymański, a także Patronom Medialnym imprezy: RMF Maxxx, Motowizji, SieScigam.pl, RallyandRace.pl, TopRally.pl.

A my dzisiaj już myślimy o kolejnej edycji – jak i gdzie „rozciągnąć” trasę, co poprawić, aby była ona jeszcze bardziej atrakcyjna dla Was i dla Kibiców, oraz aby na starcie mogło stanąć już 100 załóg, które będą startowały co minutę :) #BarborkaMalopolska
Partnerzy, Sponsorzy:


polskie krawaty sklep onlinePatroni medialni:Social Media:Organizator:Script logo